Bomba eko w Katowicach PDF Drukuj Email

Dzisiaj, 23 stycznia (11:58)

Jak donosi RMF24, 12 osób usłyszało zarzuty za nielegalne składowanie odpadów w Katowicach-Szopienicach. W sumie odkryto tam około stu ton chemikaliów, które są niebezpieczne dla ludzi. Główny podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Gigantyczne ilości niebezpiecznych odpadów w Szopienicach /RMF FM, Marcin Buczek /

Gigantyczne ilości niebezpiecznych odpadów w Szopienicach.   Zobacz więcej zdjęć TUTAJ.

Główny podejrzany to szef firmy, która zajmowała się składowaniem odpadów. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. 11 kolejnych osób to jego pracownicy.

Firma działała kilka lat. Miała zajmować się utylizacją i niszczeniem niebezpiecznych odpadów, które legalnie dostarczało około stu firm z całego regionu. Ale podejrzani zamiast odpady niszczyć, to na przykład wywozili je w inne, nielegalne miejsca albo wylewali do kanalizacji.  Forum TUTAJ

- Główny podejrzany usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą oraz nielegalnego składowania odpadów. Ale przyznał się tylko do drugiego zarzutu - mówi rzecznik prokuratury Okręgowej w Katowicach Marta Zawada-Dybek.

Odpady gromadzono m.in. w Katowicach-Szopienicach. W plastikowych pojemnikach był m.in. kwas solny czy siarkowy. W sumie odkryto tam około stu ton chemikaliów, które są niebezpieczne dla ludzi.

Śledztwo prokuratury w tej sprawie trwa od lutego ubiegłego roku.

Marcin Buczek

RMF FM

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/slaskie/news-rmf24-bomba-ekologiczna-w-katowicach-12-osob-z-zarzutami,nId,1594834#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 

"Nieznani" Sprawcy !!

zniszczyli serwery z naszymi stronami WWW.

Pracujemy nad odtworzeniem przynajmniej części publikacji.

Więcej ...

Menu witryny

wesprzyj nas i Siebie

.bo zainwestujesz je we własne
zdrowie i otoczenie
wybieraj mądrze

Więcej ...

..... Migawki losowe

p1130262r wjt.jpg

Statystyka

Odsłon : 1520496